ZipStrip® Self Embed Head Self Drill Point Collated Screws Fine/Zinc Thread (Size 8 x 20mm)
$52.33
SKU: 8CVD20
In stock
Self drill, fine point. Features eight cutting ribs under head for superior self-embedding. Ideal for fibre cement.
Specifications
| Weight | 1.96 kg |
|---|---|
| UOM | 1 |
| UOM Barcode | 9341229003443 |
| Product Brand | ZipStrip® |
| Product Length | 20mm |
| Size | 8 x 20mm |
| Pack Qty | 10000 |
| Head Type | Self Embed |
Downloads
Reviews
Write a review: